Vysílací studio: 47 522 14 15
Dopravní linka: 800 900 952
MAREK ZTRACENÝ - Moje milá
Playlist
MAREK ZTRACENÝ
Moje milá
Právě vysílá:
Michal Baumruk
Víkend s Hitrádiem FM

REPORTÉR RADIOPODCAST - Radek Špicar a Helena HorskáREPORTÉR RADIOPODCAST si pusťte zde.

Tentokrát si moderátoři MARKÉTA RACHMANOVÁ a ROBERT ČÁSENSKÝ pozvali k rozhovoru dva ekonomické experty, viceprezidenta Svazu průmyslu a obchodu Radka Špicara a Helenu Horskou, hlavní ekonomku Raiffeisenbank.  

  • Jak je na tom po Covidu reálně česká ekonomika? 
  • Proč byla chyba se době epidemie spolehnout na stát? 
  • Kdo zaplatí účet za gigantické zadlužení státu v době koronaviru? 

TO VŠE SI POSLECHNĚTE V AKTUÁLNÍM PODCASTU S MARKÉTOU RACHMANOVOU A ROBERTEM ČÁSENSKÝM 

O hostech podcastu: 

Radek Špicar je absolventem Univerzity Karlovy v Praze a University of Cambridge, kde pro něj ze školy dokonce posílali taxík. V  minulosti působil jako náměstek místopředsedy vlády pro ekonomiku, pracoval na vysoké pozici ve Škoda Auto,  v současné době působí jako viceprezident Svazu průmyslu a obchodu. Na to, že jak o sobě říká, postrádá ambice, docela výkon. V akademické oblasti se věnuje společenské odpovědnosti podniků a ekonomické diplomacii. Není to ale žádný kancelářský teoretik, bez vázanky ho potkáte častěji než s ní. Prostě fajn kluk ze sídliště, který to díky své hlavě dotáhl fakt daleko. Jeho mottem je – stejně jako u Karla Schwarzenberga, Nic vyžadovati, nic odmítati. 

Helena Horská studovala na Vysoké škole ekonomické v Praze a v Institutu světové ekonomiky v Kielu. Je hlavní ekonomkou Raiffeisenbank. K tomu píše knihy a také učí. Kdybyste se teď ptali, jak to stíhá, doplníme, že je vdaná, má dvě děti a mezi její koníčky patří literatura a sport. Je členkou občanské iniciativy KoroNERV-20, která nabízí své odborné zkušenosti a hledá cestu ven ze současné covidové krize. Velmi dobře vidí vládě a státu pod prsty – a bez příkras umí přeložit politická prohlášení do reálných dopadů na naše peněženky. Jak říká – chybou roku 2020 bylo spolehnout se na stát. 


Ve třetím díle si moderátoři MARKÉTA RACHMANOVÁ a ROBERT ČÁSENSKÝ pozvali k rozhovoru ROBERTA PLAGU, ministra školství, který má za sebou pro pedagogy přelomové dva roky. Ptali se jej, jak se pandemie koronaviru promítne do budoucnosti českého školství, zda bude testování na viry pevnou součástí docházky, či jak moc se přesune české školství do online prostoru.


Ve druhém díle REPORTÉR RADIO PODCASTU si Matkéta Rachmanová s Robertem Čásenským povídali se dvěma vlivnými zástupci české kultury. K tomu prvnímu chodí diváci v obleku a divačky v lodičkách, ke druhému všichni spíš v džínách a tričku. Přesto mají ředitel Národního divadla Jan Burian a hudební promotér David Gaydečka spoustu společných témat. Poslechněte si NÍŽE, jak oba vidí současný stav i blízkou budoucnost české kultury.

V prvním díle REPORTÉR RADIO PODCASTU si Matkéta Rachmanová s Robertem Čásenským pozvali epidemiologa Petra Smejkala. Ptali se jej, kdy budeme moci do barů, jak mu přátelé vyčítají spolupráci s Babišovou vládou, zda by šel by do bezplatné pomoci státu znova nebo jak se připravit na další pandemie. Všechny díly REPORTÉR RADIO PODCASTU  s MARKÉTOU RACHMANOVOU a ROBERTEM ČÁSENSKÝM si můžete pustit níže.